תחרות הברכות לחנוכה

בימים האחרונים נערכה תחרות כתיבת ברכות בנושא חנוכה. גולשים רבים נרתמו למאמץ ושלחו ברכות נהדרות. תודה לכולם.
קיבלנו כעשרים ברכות ואנחנו ממש מתנצלים שאי אפשר לחלק פרסים לכולם. צוות האתר קרא את כל הברכות. הברכות היו מוצלחות ויפות והיה קשה לבחור, אך בסופו של דבר גובשה רשימת הזוכים.

רשימת הזוכים

ברכות נוספות שאהבנו ובהחלט רצינו שיזכו:

המשיכו לעקוב אחרינו. בחודשים הקרובים נבצע תחרויות נוספות ונחלק פרסים נוספים.
זוכים יקרים, השוברים נשלחו אליכם למייל. המלצה אישית, הזדרזו לנצל את השוברים.
תודה גם לפיק א בוק, על החסות.

חנוכה שמח!

הגיגים ואיחולים לחנוכה

 היי,

מראש אני מבקש את סליחתכם, אך על אף שהבלוג הזה עוסק בחג, עוטף אותו הפעם מעטה מה של רצינות. החלטתי לשתף אתכם במעט בחוויותיי ומחשבותיי בעת האחרונה – כמו חצי טיפול אצל פסיכולוג, רק הרבה יותר טוב (פה זה בחינם… לא?)

פרופורציות

מי מאתנו לא מתעצבן או מתרגש לפחות פעם ביום מרכב שחותך אותו בכביש, מהעומס בעבודה מהמבחן המתקרב או מחבר'ה שהבריזו לו? באותו רגע זה נראה לנו מינימום סוף העולם  מהסוג הרע ביותר. וכאלו שזה לא מספיק ,כשאנחנו מתלוננים על זה, אז אומרים לנו את המשפט המעצבן: "שאלו יהיו כל הבעיות שלך". לכל הנוהגים להשתמש במשפט זה, ברור לי כי כוונתכם היא לנחם, אבל תבינו, באותו רגע נתון אלו באמת הבעיות היחידות שלנו.

לגבי אותם העצבים והלחצים – הכול מתחיל ונגמר במילה אחת: פרופורציות. קשה מאוד ברגע נתון לעצור ולבדוק באמת את גודל "האסון" אבל מאוד מומלץ. אם אתם מתקשים, קחו דף תרשמו עליו בגדול את המילה פרופורציה והדביקו אותו באוטו, במשרד או בחדר כך שכל הזמן תזכרו לשמור על פרופורציה ועל עצמכם.

מטה ומעלה

לכולנו יש ימים טובים יותר וטובים פחות, אך לפעמים מגיעים להם ימים בהם כלום אבל כלום לא הולך והצרות כמיטב המסורת באות בצרורות. ימים כאלו שמרגיש כאלו הכול סוגר עלינו ויש בגרון מחנק  תמידי כזה שרק מחכה לפרוץ החוצה ולשחרר הכול . יש המפחדים מהשחרור הזה ומלתת לעצמם לזרום עם הרגש ולהתבאס כי זאת חולשה להיות קצת עצוב או חלילה להוריד דמעה או שתיים. להפך אני אומר – לא חולשה ולא נעליים. צריך לדעת שזה בסדר לשחרר ושזה התרופה הכי טובה לכל מכאוב או מצוקה, אך לא פחות ואולי אף יותר חשוב זה לדעת לא לשקוע בבאסה ומהנקודה הנמוכה להתרומם ולהתחיל דרך חדשה. כתבו כבר לפני: "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר" או בפשטות – אחרי כל ירידה יש עלייה.

שוב, סלחו לי על הרצינות היחסית של דבריי, אבל הרגיש לי נכון לשתף אתכם במעט ממחשבותיי בתקופה האחרונה. לא הייתה לי חלילה כוונה לדכא אתכם או להטיף לכם אלא לשתף אתכם בתחושות ורגשות שאני מאמין שהם גם מנת חלקכם.

 אולי זה עיתוי קצת מוזר לכתוב על זה בבלוג הזה, אבל מצד שני אולי לא יכולתי לבחור עיתוי טוב יותר, לפני חג החנוכה – הוא חג האורות, חג המסמל בעיקרו שמחה, התרוממות נפש ובכלליות תחושה מאוד חיובית. אם זה בגלל הסופגניות, הסביבונים או הנרות מהות החג היא שמחה ואופטימיות המתחברים כ"כ עם התחושות והרגשות הפחות נעימים שתיארתי מעלה. אז אתם מאותם אנשים שחווים בתקופה זו את תחושות ומחשבות הפחות נעימים הללו נצלו את החג הקרב וסמנו אותו כמפנה כנגדם.

זמן לנקודת מפנה

זה בהחלט זמן טוב לנצל את אווירת החג, להישטף בתחושות הנעימות אשר הוא מביא איתו ולצאת לדרך חדשה .

חג שמח ומלא אור,

שי רלר.

תחרות ברכות לחנוכה

עדכון: התחרות הסתיימה. תודה לשולחים. התוצאות יפורסמו בקרוב. המשיכו לעקוב, מידי חודש-חודשיים, נבצע תחרויות נוספות.

לקראת חג החנוכה הקרב ובא, אתר הברכות הישראלי וחברת Pic-A-Book, מציעים לכם מתנות בתחרות נושאת פרסים לכתיבת ברכות לחנוכה.

פיק-א-בוק הדור הבא של אלבומי התמונות

איך משתתפים?

על מנת להשתתף בתחרות, עליכם לחבר ברכה מקורית פרי עטכם שקשורה לחנוכה ולהעלות אותה לקישור הבא.
לאחר מכן, פרסמו את הקישור לברכה שהעליתם בתגובות של פייסבוק בתחתית הפוסט הזה. אם אין לכם פייסבוק, אפשר להדביק את הקישור בתגובות של הבלוג.

על הברכה להיות באורך של חמש שורות לפחות, מקורית (לא מועתקת), ובכפוף לתקנון האתר.
התחרות מתחילה ביום רביעי, 7.12 ונסגרת ביום שני, ה19.12 בשעה 10:00. עורכי התוכן של האתר יחליטו על הזוכים והתוצאות יפורסמו בהמשך בדף האוהדים של האתר בפייסבוק.

הפרסים בתחרות

  • מקום 1 – שובר בשווי 279 ש"ח
  • מקום 2 – שובר בשווי 248 ש"ח
  • מקום 3 – שובר בשווי 154 ש"ח

השוברים שווי ערך לאלבום קלאסי בעל 70 / 52 / 20 עמודים בהתאמה, כולל משלוח בדואר רשום. ניתן להזמין מוצר יקר יותר ולשלם את ההפרש. ניתן לאסוף עצמאית את המוצרים ולחסוך את דמי המשלוח, אך לא ניתן לקבל החזר כספי תמורת ההפרש.

בנוסף, זוכה בשובר בשווי 279 ש"ח, שחר דאלי מצוות הכותבים שהעלתה בשנה החולפת כשמונים(!) ברכות חדשות וסייעה בהתנדבות לעשרות גולשים לכתוב ברכות אישיות. שחר, השובר בדרך אלייך.

זו גם הזדמנות לומר תודה לכל צוות הכותבים שעושה את עבודתו בהתנדבות, בשמחה ובכיף  ותודה לחברת פיק-א-בוק על המתנות השוות.

חנוכה שמח!