מי מסתתר מאחורי המסכה?

כמו שמקובל במחוזותינו בשנים האחרונות, אנו משתוקקים להיות, להרגיש ובעיקר לחיות כמו ההם באמריקה. מסעדות אוכל מהיר מציפות כבר מזמן כל פינה, השפה העברית שזורה אינספור מילים בלע"ז ובסלנג סטייל ניו יורק והרכבת התחתית (או לפחות התוכנית לאחת כזאת) ממש כמו שם בניכר. אך יאמר לזכותנו, כי לפחות בדבר אחד אנו יכולים לטעון לזכות ראשונים (לפחות לפי המסורת) ושבמקרה הזה, דווקא ההם שם, בארץ כל האפשרויות העתיקו מאתנו. אני מתכוון כמובן לחג הפורים ולמקבילו הלועזי – ליל כל הקדושים (הלוו וין) אשר בשניהם המנהג המרכזי הוא להתחפש. אנחנו, כיאה לעם היהודי הכ"כ אוהב את תרבות "השדרוגים", החלטנו להוסיף שמחה לשמחה וכך קבלנו בנוסף למנהג התחפושות גם את מנהג "השתייה עדלאידע" (כמובן בלי לנהוג…). אז לכל מחפשי התחפושות למיניהם, אספתי כמה רעיונות/תובנות אשר נוגעות לתחום התחפושות. תעיפו מבט, אולי תקבלו איזה רעיון לתחפושת.

לא בשבילי

אותם האנשים אשר לא מתחפשים אבל מגיעים למסיבת הפורים כאשר הם ציירו משהו קטן על הלחי בעזרת כלי האיפור של אמא ומבחינתם הם התחפשו. אז זהו שלא. אנשים תשתחררו, פעם אחת בשנה זה בסדר להשתטות.

ההיסטוריה חוזרת

איכשהו כמעט בכל בית בתוך שקית ישנה בבוידם קיים מצבור של תחפושות (או חלקי תחפושות) שנאספו במהלך השנים ובכל שנה בפורים הם קמות לתחייה. חוץ מהקטע הנוסטלגי הנחמד שבכל העניין הזה, אתם עלולים להיתקל בבעיה: איך להסביר לאמא בעדינות מבלי שתפגע שזה לא כ"כ מתאים לקחת את התחפושת שלה מכתה א' של גולדה מאיר.

דרושה משכנתא

היום בחנויות קיים שלל עצום של תחפושות ואביזרים לפורים שבאמצעותם אפשר לממש כמעט כל פנטזיה ולהיות מישהו אחר ליום אחד בשנה (יש גם כאלו שזורמים עם זה לקצת מיום אחד או שניים). אך, לעיתים מחירם של אלו עלול להיות שווה ערך לרכישת דירת 3 חדרים במרכז ת"א (בלי חניה) או לפחות לדמיי שכירות חודשיים. לכן, אל תהיו עצלנים, תנסו להכין את התחפושת או חלקים ממנה בעזרת חומרים שנמצאים כבר בבית. יש אפילו סיכויי שתיהנו מכך…

התחפושת הנצחית

במהלך שנות חיי נתקלתי במגוון רחב של תחפושות (חלקן אפילו ממש מוצלחות),  אך ישנן מס' תחפושת שכל שנה חוזרות על עצמן, לא משנה מה. מאז שאני זוכר את עצמי אני נתקל בכל פורים בתחפושות של חרדים, חיילים ושוטרים. לא ברור איך דווקא התחפושות האלו שרדו במרוצת השנים, אך אולי זה קשור לכך שתחפושות אלו הן חלק מההוויה הישראלית בארצנו הקטנטונת, דמויות המלוות אותנו בחיי היומיום מזה שנים רבות. ייתכן גם שהסיבה לכך נעוצה בעובדה, כי מאוד קל וזול להשיג אותן – פשוט לוקחים את המדים של אבא מהמילואים או מחפשים  חבר שחזר בשאלה.

מה שלא תבחרו, השתדלו לא להיות יצירתיים מידיי, אתם ממש, אבל ממש לא רוצים להעביר את כל החג בהסברים לשאלה: "מה זה?? למה התחפשת?".

מקווה שהצלחתי קצת לעזור בבחירת התחפושת השנה ובכל מצב אשמח אם תשתפו אותי ברעיון מקורי שלכם לתחפושת או לדרך הכנתה.

אתם מוזמנים לצרף למשלוחי  המנות ברכות לפורים מהאתר ואם חסרים לכם עדיין רעיונות, אפשר להיכנס ולקרוא גם טיפים וכתבות שכבר הופיעו בבלוג בנושא.

חג שמח,

שי רלר.