באתי חושך לגרש – חנוכה הגיע

 

כבר יותר מידי זמן שלא היה פה איזה חג וכבר באמת שהתחיל להיות קצת משעמם. תודו שאם לא הייתם קוראים את הבלוג, בכלל לא הייתם זוכרים שחנוכה מתקרב. אם פעם היה ממש קל לזהות כי החג ממשמש ובא (הודות למזג האוויר החורפי הפוקד את אזורנו בתקופה זו) אז בשנים האחרונות זו נעשתה משימה כמעט בלתי אפשרית. לצערנו, החורף בשנים האחרונות מחפש לו (ויש לציין שהוא גם מוצא) מקומות קצת יותר נעימים לבלות בהם את זמנו ולא ממש מעניין אותו שישראל מתייבשת. אז חוץ מזה שיש מצב שעוד איזה שנה שנתיים נוכל להחליף את השם ישראל לסהרה, מבלי ששמנו לב נעלם לנו אחד מסימני ההיכר של חג החנוכה.

אז כדי לנסות לעזור לכם ולי בכל זאת לזהות כי החג בפתח, ליקטתי כמה דרכים שיסייעו לנו לא לפספס את החגיגות של חג האורות:

  • בחנויות מוכרים מנורה כזו, נו ממש כמו שיש בסמל המדינה וזה לא יום העצמאות, אז כנראה שזו לא מנורה אלא חנוכייה וכנראה שחנוכה מגיע.
  • ברחוב יש ריח חריף של שמן טיגון ישן ואתם לא ליד דוכן פלאפל או ליד סניף של אחד מתאגידי המזון המהיר, אז כנראה שאתם ליד מאפייה שמטגנים בה סופגניות וכנראה שחנוכה מגיע.
  • אמא קנתה חבילות של נרות ולאף אחד בבית אין יומהולדת בזמן הקרוב, אז כנראה שהיא מתכננת ארוחה רומנטית לאבא. אם גם זה לא, אז סביר להניח שאלו נרות לחנוכייה וחנוכה מתקרב.
  • אם הילד שלכם התחיל להתעניין בהשקעות בבורסה ואפילו עשה מנויי לגלובס והוא בסה"כ בן שש, אז כנראה שהוא בונה על דמי הכיס של החג וכנראה שחנוכה מתקרב.
  • בפרסומות בטלוויזיה כל הזמן רואים ושומעים את אותם שירים בכיכובם של מיטב אמני ארצנו וכוכבי ילדים זמנים, המזמינים את כל המוני בית ישראל להכיר את ההפקה הכי מושקעת. טוב, פה זה קל – זה קורה (למזלנו הרב) פעם בשנה – בחנוכה.
  • כאשר אתם שמים לב שיותר ויותר אנשים גודשים את ההליכון במכון הכושר השכונתי אפשר כבר להבין שמשהו מתרחש. את ההבנה הסופית של התופעה המוזרה אנו מקבלים כאשר באותו המכון המדובר אנו רואים כרזות ענק (שניתן לראות מהירח) ובהם תמונות של סופגניות ולביבות שלידן רשומים מספרים מלחיצים (קלוריות) – כן חנוכה בסביבה.
  • אם בחנויות מוכרים כל מיני קישוטים ושרשראות של מנורות צבעוניות עד שלרגע נראה לך כי אתה במהלך טיול באירופה הקלאסית וחג הסוכות עבר כבר, אז כנראה שחג המולד מתקרב ואיתו חג החנוכה.
  • אם ילדכם שואל אתכם מה זה הדבר המוזר הזה בחנות הצעצועים עם האותיות עליו ואיפה מחברים אילו את השלט של הפלייסטישן כדי להפעיל אותו, יש מצב שהוא מתכוון לסביבון וכנראה שחנוכה מתקרב. אגב, הרשו לי הציע לכם להוריד את האפליקציה החדשה של הסביבון באייפון, כי אחרת אין סיכויי שבעתיד הוא ישחק עם אותו הסביבון.

אני מקווה שהצלחתי קצת לעזור עד שידידנו הרטוב יחזור אילנו מארצות הניכר (לפחות שיביא טובלרון) ויעזור לנו להיזכר בחג החורפי הראשון בשנה.
אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולהיעזר במאגר הברכות לחנוכה שיש באתר, ולא לשכוח את פינות הטיפים משנים עברו – אם אתם מחפשים מתנות מיוחדות לחנוכה.
בכל אופן, בעדינות עם הסופגניות ותזכרו שאולי לא כולן אותו טעם, אבל הקלוריות זה כבר משהו אחר…

חג שמח,

שי רלר

[ad#Google Adsense 250*300]