בית הספר של החיים

שלום גולשים יקרים,

חורף עכשיו. חורף ישראלי, שזה אומר – 80 אחוז שמש לפחות, זו מין תקופה שהשגרה מתחילה סוף סוף להתרומם. יש הפוגה רצינית בין החגים, הסטודנטים שביננו התחילו את שנת הלימודים האוניברסיטאית והדיאטות פורחות עד החגים הבאים.
בגליון הפעם אספר לכם על הפורום החדש שנפתח באתר ועל ערוץ העדכונים. הפינה של קלרה לוקחת אותנו לטיול קצר בבית הספר של החיים. כמה פשוט קל ומועיל לפתוח את העיניים ובעיקר את הראש, להביט מסביב ולגלות עולמות חדשים.

חידוש משמעותי שהתוסף החודש לאתר הנו הפורום של אתר הברכות הישראלי.
מטרת הפורום היא להקים קהילה המתעניינת בתחום הכתיבה, בתחום הברכות והציטוטים, לשתף זה את זו בקטעים יפים ובחוויות ובעיקר לעזור לכל מי שלא מוצא את מבוקשו למצוא קטעים מתאימים.
אתם מוזמנים להירשם (הרשמה קצרצרה), לשתף אותנו בחוויות ולשלוח לי פידבק.

חידוש נוסף באתר, הנו ערוץ עדכונים (RSS). הערוץ מיועד למי שרוצה מידי פעם לקרוא קטעים יפים מעניינים או מצחיקים שהומלצו על ידי הגולשים. ערוצים נוספים שיעלו בהמשך יאפשרו להתעדכן בקטעים חדשים ובעדכונים כלליים על האתר.
אתם מוזמנים להוסיף את הערוץ אצלכם. הקישור נמצא בתחתית כל עמוד. חפשו את הכפתור הכתום.
למי שרוצה להבין קצת מה זה ערוץ עדכונים, אפשר לקרוא כאן. האמת, גם אני לא הבנתי מה זה, עד לא מזמן…

אני מזכיר לכם שיש באתר גם פינה חדשה עם פתגמים וציטוטים ואתם מוזמנים לקפוץ ולקרוא קצת.
בפינה זו תוכלו למצוא פתגמים, אמרות וציטוטים איכותיים שסוננו בקפדנות מבין אלפי פתגמים על ידי עורכת תוכן ומוינו לפי הנושאים השונים.
אם אתם רוצים לשלוח ברכות SMS, זה גם המקום לקחת כמה אמרות חכמה קולעות לכל מטרה ובקרוב תעלה גם אפשרות לשלוח ישירות מהאתר ברכות לאס אמ אס.
אשמח לקבל הערות, הצעות ותגובות, וכמובן, אם יש לכם פתגם פצצה ואתם יודעים מי כתב אותו ורוצים לשתף? תוכלו לגשת להוספת פתגמים ולשלוח את הפתגם שלכם לאתר.

ומכאן, לפינה של קלרה:

בית הספר של החיים / קלרה נתן

אתם מכירים את כל הסדנאות וההרצאות על הגשמה עצמית?
שמעתם בעבר על המושג קואצ'ינג?
חשבתם פעם ללכת לסדנא בת יומיים בים המלח שתלמד אתכם על החיים?
לפני מספר ימים קיבלתי עצה מאוד מיוחדת ש"פתחה לי את הצ'קרות". לפתע המנורה הקטנה מעל הראש שלי נדלקה!
אני נרשמת כבר מחר לבית ספר של החיים – הסדנאות בחינם , אצל המורים יש לי פרוטקציה ואני יכולה לבוא וללכת מתי שרק מתחשק לי.

איפה מוצאים מקום נפלא כזה? תסתכלו טוב סביבכם על האנשים שאתם נתקלים בהם מידי יום.
הבוס שלכם, ההורים שלכם, חברים טוב, אדם דתי שעובד איתכם. לכולם יש חכמת חיים משלהם. כולם הגיעו למסקנות בדרך מסוימת, וכמו שאומר השיר : " לכל אדם יש סיפור….", ואם רק תקדישו חצי שעה ביום לדבר עם אדם כזה – תלמדו המון.

כשהייתי צעירה היה לי קשה להקשיב להורים ולקבל את דעתם. היום בדיעבד אני מבינה כמה הם צדקו ומעתה והלאה מקשיבה בשקיקה לכל לקח שהחיים לימדו אותם.

כשאני יושבת עם הבוס שלי לשיחות מוטיבציה (הדדיות, יש לציין), הסיפורים שלו על הצורה שבה הגיע למעמדו כיום מפיחים בי תקוות לגביי העתיד שלי, נותנים לי כוח להמשיך ולבעוט קדימה ולא לוותר על החלומות שלי.

כשסבתא שלי מספרת לי על החיים שלה ועל הדרך שעברה עד שהגיעה לישראל , אני לומדת להעריך את המקום בו אני חיה ואת הדרך בה אני גדלתי וכיצד הורי לא החסירו ממני דבר.

כשאני מדברת עם חבר מהעבודה שלי והוא מספר לי סיפורים על הדת , אני נחשפת לעולם שחשבתי שהכרתי והנה אני מגלה כמה אני נמשכת לקסם דבריו.

כשחבר נוסף לעבודה מספר לי על חיו עם אשתו לשעבר וגירושיו , אני לומדת על החיים שלי – איך לא להגיע למצב הזה. כיצד ללמוד לשלוט בתגובות שלי.

אם תתייעצו עם מדריך טיולים על דרך מסוימת והוא יספר לכם שהלך בה בעבר, נפצע וסבל והוא אינו ממליץ לכם ללכת בדרך זו, האם תלכו בה? האם תתגרו בגורלכם?

כל אחד עובר בחיים את הדרך שלו ולכל אחד יש אלפי סיפורים על הדרך הזו.
בחלקנו נופלת הזכות לשמוע את הסיפורים והלקחים של כל אדם ואדם ועכשיו זה רק בידיים שלנו .

ההרשמה לבית הספר של החיים מתחילה היום:
דמי הרישום: רצון , הפנמה והקשבה.
משך הלימוד: כל החיים
שעות לימוד: מתי שתחפצו
המורים: אלו שתבחרו ללמוד ולהחכים מהם.
ומה יצא לכם מזה בסוף: ניסיון ואולי קצת חכמת חיים משלכם.

מישהו אמר פסיכולוגיה בגרוש? 🙂

יום נפלא, ובהצלחה!
קלרה.

גם אני נפרד מכם לבינתיים עד הגליון הבא.

נשמח לקבל תגובות לגליון זה ובכלל על האתר.

אם גם לכם יש רעיון לטור או פינה או שיש לכם ידע בתחום הקשור לנושאים הקשורים לאתר, אתם מוזמנים לפנות אלי. כמובן שלכותבים יינתן הקרדיט המתאים.

להתראות בחודש הבא, ועד אז אשמח לראות אתכם באתר הברכות הישראלי.
אוריאל

[ad#Google Adsense 250*300]