מתנות מיוחדות ללא הוצאות מיותרות

שלום לכולם,

העדכון של חודש אוגוסט מגיע אליכם באיחור מה בעקבות האירועים האחרונים. המלחמה בצפון גבתה מחיר כבד. תנחומים שלוחים למשפחות השכולות ואיחולי החלמה מהירה לכל הפצועים. האתר מצטרף לברכות ששלחו הגולשים ומחזק את ידי הלוחמים באשר הם.
כמו כן, האתר מצטרף למאבק למען שחרור החטופים ואשמח לתת במה לפרוייקטים בנושא.

שוב תודה לכל אלו שהגיבו למייל הקודם. גם הפעם אשמח אם תגיבו למייל ותשתפו אותי בכל מה שנראה לכם קשור לאתר, לתכנים, ולכם הגולשים. אפשר לענות למייל או פשוט להקליק כאן.
בחודש הקודם סיפרתי קצת על החידושים שנוספו באתר, ולמי שהצטרף בינתיים או רוצה לקרוא שוב, אפשר למצוא את העדכון הקודם בקישור הזה.

קצת עדכונים…
אז מה היה לנו בחודש האחרון?
לאחרונה היו כמה ימים בהם האתר לא היה פעיל ולא הייתי באזור כדי לתקן זאת בזמן. האתר עובר עכשיו מתיחת פנים. לצערי הדבר כרוך בתקלות קטנות שבאות לידי ביטוי בתוצאות שגויות במנוע החיפוש וברווחים מוזרים המשתחלים לתחילת העמוד. אני מקווה שמעתה ואילך האתר יפעל במתכונת מלאה וללא תקלות.

בעמוד הראשי התווספו המלצות על תרומות ופעילויות בעמותות שונות. גם אם אתם לא בקטע, שווה להציץ…

בפעם האחרונה הזמנתי אתכם הגולשים לכתוב כאן פינה קבועה בנושא מסוים הקשור לתחום. קלרה נתן הרימה את הכפפה ומעבר לקטעים היפים שהיא שולחת מידי פעם לאתר היא כתבה פינה על … הנה, תקראו בעצמכם:

הפינה של קלרה – מתנות מיוחדות ללא הוצאות מיותרות
הרבה פעמים אנחנו לא יודעים מה לקנות, או שאין לנו כרגע תקציב מתאים למתנה גדולה.
אז איך קונים מתנות וגורמים להן להיראות יקרות יותר או אפילו בעלות משמעות? הנה לכם כמה רעיונות:

1. שעון בקופסא:
החומרים : שעון עד 50 ? בכל חנות לאביזרי אפנה או ברשת "סופר פארם " , קופסא מקושטת מחנות הכל בדולר- בגודל פרופורציונאלי לשעון, נייר גרוס – ניתן לקנות בחבילה ולשמור לפעמים הבאות או לבקש מכל חנות מתנות, חוט פרווה – ניתן להשיג ברשת חנויות הכל בדולר, שקית נייר מעוטרת (2 בדולר), גם את זה ברשת חנויות הכל בדולר.
אופן ההכנה : לוקחים את הקופסא הצבעונית ממלאים אותה בנייר הגרוס/חוט הפרווה מניחים יפה את השעון במרכז, סוגרים במכסה ומכניסים לשקית מעוטרת.
ניתן כמובן להחליף את השעון בכל מוצר, האריזה היא זו שגורמת לו להיראות יוקרתי ומעניין.

2. מארזים שונים :
החומרים: קרם גוף וסבון רחצה , או כל זוג תכשירים שתבחרו, נייר צלופן- מכל חנות מתנות או בחנות הכל בדולר לפי מטר, פרחים מיובשים – חנות הכול בדולר, חתיכת קרטון קשיח מרובע.
אופן ההכנה: עוטפים את הקרטון הקשיח בנייר עטיפה צבעוני, מעמידים עליו את זוג התכשירים, מפזרים פרחים מיובשים, עוטפים בנייר צלופן.
ניתן כמובן לבחור גם בפסלונים יפים או בכל מתנה אחרת.

3. מארז מיוחד לשרשרת:
החומרים: שרשרת עדינה – בחניות רבות כולל רשת מגנוליה יש שרשראות עד 50 ?, בקבוק גבוה לחומץ מנעמן או כל רשת כלי בית (10-30 ?). פרחים מיובשים – הכל בדולר, אבקת זהב נצנצים – הכל בדולר. שקית צרה וגבוהה – (2 בדולר) – הכל בדולר.
אופן ההכנה: מכניסים לבקבוק את הפרחים המיובשים – לא להגזים בכמות, מפזרים מעט אבקת זהב נצנצים , מניחים את השרשרת כך שהתליון יהיה צמוד לבקבוק והסוגר שלו: או בתוך הפיה ועליו סוגר פקק שעם, או עוטף את הפיה ומודבק קלות בדבק נייר- לפי גמישות השרשרת.
מכניסים לשקית הגבוהה.

4. מתנה צנועה לחנוכת בית/ תוספת למתנה לחנוכת בית :
החומרים: קונים בקבוק נמוך לחומץ מרשת "נעמן " (10 ?) , פרחים מיובשים- הכל בדולר, אבקת זהב נצנצים, נייר קלף (מקרביץ או אופיס דיפו- 2-4 ?) או לחילופין הקרטון הדק של הדפדפת במידה והוא חלק משני צידיו. שקית נייר מעוטרת מרשת הכל בדולר – 2 בדולר
אופן ההכנה : מכניסים את הפרחים המיובשים לתוך הבקבוק, מפזרים את אבקת הזהב, חושבים על ברכה ( ניתן לבחור בברכות הרגילות, או לצטט חלק משיר: "אבינו מלכנו" של סטאלוס ואון חן מתאים לדוגמא. ניתן גם להדפיס את הברכה בכתב תנ"כי.
לאחר שכותבים/מדפיסים את הברכה, גוזרים מסביב, שורפים מעט את השוליים, מגלגלים וקושרים בסרט מתנות דק (מוכרים מספר גלילים בדולר בחנות הכל בדולר), מכניסים לבקבוק, סוגרים בפקק השעם, מכניסים לשקית הנייר.

5. לוח שנה מעוטר : ליצירתיים שבינינו:
החומרים: לוח שנה שבדר"כ מקבלים במשרד או מחב' ביטוח וכד', תמונות של בעל האירוע, דבק תמונות או דבק לבן, טושים, מספריים.
אופן ההכנה: בוחרים תמונות של מקבל המתנה, גוזרים אותן בגודל של התמונות המקוריות של לוח השנה ומדביקים. ניתן כמובן להקיף אירועים חשובים, ימי הולדת של האנשים הקרובים וכד'.
את התמונות ניתן לגזור בכל מיני צורות, ולעטר כיד הדמיון. מי שיודע להעריך יצירתיות גם יעריך את המתנה הזו…

6. מתנה צנועה לצוות עובדים עד 10 איש .( ניתן גם ליותר אך ההכנה תיקח יותר זמן)
חומרים: קונים קרמים במארז של 3 – בדר"כ נמכרים מארזים אלו בקופות הסופר פארם במחירים של 10-15 ? למארז ובו 3 מוצרים. נייר צלופן, פרחים מיובשים, סרט מתנה דק – רשת חנויות הכל בדולר.
אופן ההכנה: מפרידים את המארזים, לוקחים כל קרם/סבון גרגירים וכו' בנפרד, עוטפים בנייר צלופן עם פרחים מיובשים, בסרט מתנות ומחלקים.

7. מתנה מקסימה לביקור בבית חולים אן בבית לאחר הולדת ילד:
החומרים: נעלי תינוק- לא יקרות (ניתן למצוא בשילב או בכל חנות לבגדי תינוקות), חבילת ממתקים – ניתן לקנות בכל סופר במחירים מצחיקים, כוס גדולה בצורת כוס יין שמטרתה לשמש ככלי נוי (רשת נעמן- עד 30 ?). נייר גרוס- ניתן לבקש מהחנות בה רוכשים את הכלי, נייר צלופן.
אופן ההכנה: מפזרים בתחתית נייר גרוס, מפזרים את הממתקים , מניחים את נעליי התינוק , מפזרים סביב רגל הכוס פרחים מיובשים , עוטפים בצלופן.
בכדיי לחסוך עבודה, ניתן לקנות את הנעליים והממתקים, להגיע לחנות שמוכרת את הכלי ושם במקום יעזרו עם הסידור והגימור.

8. קופונים שווים – אפילו סתם כך
החומרים: נייר רגיל או נייר מיוחד מרשת קרביץ + מעטפה תואמת.
אופן ההכנה: את נייר יש לגזור בצורה מלבנית וארוכה – בצורת כרטיסים להצגה למשל, על הצורה שנוצרה יש לכתוב או להדפיס מה מטרת השובר. לדוגמא: אם החלטתם להעניק למיועד מסאג' מפנק, כיתבו זאת בצורה ובסגנון שלכם: "שובר חד פעמי/ או רב פעמי- למסאג' מפנק", להשלמת המתנה ניתן לכתוב/להדפיס על המעטפה שם שתמציאו לח?ברה שלכם: לדוגמא: "ספא המלכה" וכד…
ניתן כמובן להשתמש בכל רעיון אחר: ארוחת ערב זוגית שאתם תכינו וכד'

9. מתנה צנועה לפסח/ טו בשבט.
החומרים : כוס יין – רשת חנויות הכל בדולר, אגוזי מלך שלמים, פררו רושה, נייר צלופן
אופן ההכנה: מכניסים לכוס את האגוזים ואת הפררו רושה, ניתן לפזר מעט אבקת זהב, פררו רושה אחד אפשר להדביק בעזרת דבק דו צדדי על החלק העליון השטוח שנמצא בסוף רגל הכוס, לעטוף בנייר צלופן.
בטו בשבט , ניתן לשים פירות יבשים , אך כמובן לא לפזר אבקות זהב מעל.

10. לוח שעם מעוטר :
החומרים: לוח שעם 38X40 (ניתן להשיג באופיס דיפו או בחנות הכל בדולר), טושים, חבילת נעצים מיוחדים ללוח שעם – הכל בדולר, כמה פתקי NOTES צבעוניים.
אופן ההכנה: את הלוח ניתן לקשט איך שמתחשק. ניתן לצבוע את המסגרת, בפנים לצייר מה שרוצים, לכתוב מה שרוצים, על הפתקים ניתן לכתוב תזכורות מצחיקות: "לא לשכוח להוציא את ההיפופוטם לטיול" וכד'

תגובות: clarand@walla.com

אם גם לכם יש רעיון לפינה או שיש לכם ידע בתחום הקשור לנושאים כמו ברכות, כתיבה יוצרת וכו', אתם מוזמנים לפנות אלי. כמובן שיינתן הקרדיט המתאים (וקישור לאתר המומחה, אם קיים).

המלצות החודש
והפעם כמה בנושאי סליחה:

אני מקווה שנהניתם.
אם יש לכם מכרים שעשויים להתעניין באתר הברכות הישראלי, אנא אל תהססו לשלוח להם את המייל הזה (בצרוף המלצה חמה להירשם לעדכונים כמובן).

להתראות בחודש הבא, ועד אז אשמח לראות אתכם באתר הברכות הישראלי.

אוריאל