רעמים וברקים בליל חורף קר – תובנות לחורף 2010

חיכינו והמתנו, ולאחר איחור אלגנטי ואופנתי קיבלנו אותו. כפיצוי על העיכוב, הוא הגיע מחוזק ומתוגבר ברוחות שמזמן כבר היו צריכות לקבל שלילה או לפחות קנס על מהירות .
האמת היא, שהמתנו זמן רב וכבר כמעט שהתייאשנו, אך ברגע האחרון, ממש כמו סל בשנייה האחרונה, הוא פה. כמו שרובנו יודעים – אין טוב בלי רע וכאשר הדבר נוגע לארצנו הקטנטונת, המשפט הזה מקבל משנה תוקף. השפעות "הסופה" החורפית חוזרות על עצמן כל שנה מחדש בעוצמות כאלו או אחרות, אך משום מה, כל שנה מחדש אנחנו מופתעים מתופעות הלוואי, לא לומדים כלום ואחרי שהכול חולף כולם שוכחים ונזכרים שוב בשנה הבאה.
אז כדי לנסות להקטין את השפעותיו הבעייתיות ולהסיק מעט מסקנות לחורפים הבאים, אספתי קצת תובנות עד כה מחורף קצר זה:

פרופורציה – ראשית, חשוב לשים דברים על דיוקם – בכל מהדורות החדשות, העיתונים והאינטרנט מסקרים בדרמטיות את "הסופה" ונראה לי שטיפ טיפה מגזימים. נכון, זה גשם ורוחות וברד אבל מכאן ועד לסופה המרחק גדול. אני מאוד מקווה שבמקומות אחרים בעולם (ניו אורלינס למשל) לא רואים את ההתרחשות והדרמטיזציה סביב הדבר הזה שנקרא חורף, כי אחרת זה יכול להיות מביך.

הפסקות חשמל – ממש בזמן כתיבת בלוג זה אני עד למתקפת הפסקות חשמל. הבהובי האור הבאים והולכים שגורמים לי להרגיש בעיצומה של מסיבת כיתה מעלים בי את השאלה – איך הדבר ייתכן? מדינת ישראל, שנת 2010, מהמדינות המתפתחות ביותר בעולם לא מסוגלת להתמודד עם קשיי העונה ואזרחיה נאלצים לשבת בחושך זמן רב. נכון, ישנם אמנם מפגעים בלתי צפויים, אך מהיכרותי עם המנטאליות המקומית אני בטוח שניתן היה לעשות דבר או שניים כדי למנוע לפחות מחלק מאתנו את אי הנעימות.

רחובות מוצפים – אם התמונות של הרחובות המוצפים מזכירות לכם משהו, אז או שהייתם בטיול בוונציה ואתם מתענגים על הזיכרונות או שאתם נזכרים בדיוק באותן תמונות, באותם מקומות משנה שעברה, אשר גם אז מערכת הניקוז לא עבדה כראוי. אין לי הסבר הגיוני למה העיריות השונות לא עושות כלום במשך עשרת החודשים שלא יורד פה גשם, אולי הם פשוט איבדו את התקווה שהשנה ירד גשם?

קריסה כללית – קצת גשם, מה כבר ביקשנו? אז קבלנו את מבוקשנו וקצת יותר: דודי שמש מעופפים, עצים שנשבר להם והחליטו לעבור לגור על גג מכוניות חונות ושיטפונות בנחלים (גם בכאלו שרק בזכות גשמים שכאלו זכו לתואר נחל). תוסיפו לזה את החקלאים אשר עד כה ייחלו לגשם ועכשיו עלולים קצת להצטער שהוא בא בחוזקה הנוכחית, כי חלק מהיבול קפא או הוצף וכמובן, אל תשכחו את רכבת ישראל, שגם היא הצטרפה לחגיגה והשאירה עשרות חיילים ושאר אזרחי ישראל מאוד לא רגועים בתחילתו של שבוע זה. בעצם, כשחושבים על זה, בשביל רכבת ישראל, זה בסה"כ עוד יום עבודה רגיל.

אולי בסה"כ אף אחד מאתנו לא אשם, הרי ימי החורף בארצנו הם מעטים כ"כ ולכן אנחנו לא ממש זוכרים מה היה פה בשנה שעברה ולכן זה אולי בכלל טוב שלא יורד כאן הרבה גשם. אנחנו בקושי מסתדרים עם יום וחצי של גשם אז תארו לעצמכם מה היה קורה פה עם קצת יותר מזה…
מה שלא יהיה, תשתדלו ליהנות ממזג האוויר החורפי ותזכרו: עם תה, מול מפזר החום או במיטה מתחת לפוך  – הייאוש נעשה יותר נוח.

שלכם,

שי רלר

[ad#Google Adsense 336×280]

7 תגובות בנושא “רעמים וברקים בליל חורף קר – תובנות לחורף 2010”

 1. הגשם מטפטף על העורף..
  האמת היא שפרופורציות בהחלט נזקקות בימים אלה..ובכלל אני ממליצה על אתר "ירושמיים" לירושלמים שביננו שהוא המדויק ביותר מבין כל חזאי כל הערוצים…
  תודה!

  נ.ב. אוריאל-אנחנו בחרנו במרק אפונה עם נענע 🙂 תענוג!

 2. רעמים וברקים בליל חורף קר…….
  איזה כיף אני נהנת מכל רגע, גם מהחורף וגם מהקריאה, כל מילה בסלע, כמו שאומרים, הכל כ"כ נכון שי, אהבתי !

 3. רק במדינה שלנו זה יכול לקרות ברוסיה -18 מעלות והכל בסדר.כמובן שאני בוחרת בשוקו חם אחלה כתבה שי 🙂

 4. אהבתי,הייתי אולי מקצרת מעט,אבל זה רק אני והשפעת "החורף" שניהיינו חסרי סבלנות.
  מרקים זה "הדבר" בחורף הזה גם אם לא תמיד זה חורף אמיתי.

 5. הייתי מאריכה כי כיף לקרוא את שאתה כותב!!!!!!!!!!!!!!
  תודה שי!
  אני בוחרת בקפה…. 🙂

 6. סופסוף קצת חורף .. וכולם רק מתלוננים .. איפה ראיתי מדינה כזו משוגעת .
  כולם מחכים ומייחלים לגשם שרק יבוא , רק ישקה את האדמות שלנו , ימלא את הכנרת , ירטיב אותכם גם 🙂 … אך לכולם יש רק טענות , מלוננים על "נזקים חמורים" , "סופות" – נו.. באמת זה הגיוני מה שקורה פה ?
  שי – מה שכתבת הכל נכון , רק שאנשים לא מעריכים , לא רוצים לקבל , רק להתלונן ולקטר.
  בחו"ל יש סופות אמיתיות כמו שציינת , פה זה לא ממש סופה , קצת רוח חזקה .
  הלוואי ששוב ירדו עלינו גשמים כאלה שחסרים לנו מאד . אנשים יקרים -תתחילו להתפלל לבורא עולם , שיוריד לנו מטר מהשמיים .

השאר תגובה