ברכות לחופש הגדול

איזה כיף! היום הוא היום הראשון של החופש הגדול (לפחות לחלקנו), אז קודם כל – ברכות למי שסיים את שנת הלימודים כתלמיד או כמורה. תמיד כיף לגלות שהרגע שחיכינו לו כל כך הרבה הגיע. מעדות אישית אני יכול לספר שיש תלמידים שסופרים כבר 200 ימים לפני את הימים עד לחופש הגדול, ועכשיו אפשר סוף-סוף להתרווח לרגע, לנשום, לנוח קצת וגם לעשות סתם משהו כיף או דברים שרוצים לעשות כבר חודשים ואף פעם אין זמן.

לקראת סוף השנה התוספו ברכות חדשות ומקוריות בקטגוריה של ברכות למורים, גננות וסייעות. ברכות נוספות קשורות לנושא זה ניתן למצוא בקטגוריית קטעי פרידה. אם לא נעזרתם בהם עדיין, אולי עוד לא מאוחר…

אז מה הולך להיות לנו? 60 ימים  זה המון זמן! גם למי שמשתתף בקייטנה יהיה קשה למלא את כל הימים האלו בפעילות מעניינת. השבועות הראשונים של החופש הם כיפיים מאוד וגם אלו שלאחריהם הם נחמדים, אבל בסופם, כשמסתכלים אחורה, בדרך כלל מצטערים שהחופש הגדול לא נוצל כמו שצריך, והיה אפשר להספיק הרבה יותר, ולמה בעצם לא עשינו את זה ואת זה?

כדי להימנע מההרגשה הזו וליהנות מהחופש כמה שיותר, כדאי לנסות – באחד הימים הקרובים (לא היום,  צריך לנוח לרגע מכל השנה),  לבנות תכנית כלשהי לחופש הגדול, אולי להציב מטרה מעניינת. למשל – לפתח תחביב מסוים (ספורט, טיולים, קריאה, תנועת נוער) ליצור משהו, ללמוד על נושא מעניין (אבל אסור שיהיה קשור לבית הספר!) או לקרוא כמה ספרים טובים. כדאי גם לכתוב רשימת דברים שרוצים לעשות, כך שלא נשכח בסוף וניזכר בהם רק כששוב, כבר לא יהיה זמן בשבילם.

כך נוכל לעבור את החופש בשלום, ולהגיע עם תחושת סיפוק ליום הראשון של הלימודים, שכרגע, כדאי לא להזכיר את קיומו בכלל. ששש…

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ולשתף אותנו ברעיונות והפעלות לחופש הגדול בקבוצה של אתר הברכות הישראלי בפייסבוק.

ולסיום – כמה קישורים שימושיים לקראת החופש הגדול:

חופש נעים!

אחיה

[ad#Google Adsense 250*300]

תגובה אחת בנושא “ברכות לחופש הגדול”

השאר תגובה