טו באב חג האהבה

שלום גולשים יקרים,

חודש אוגוסט היה ונותר צחיח מבחינת חגים ומועדים.
עם זאת, נותרה לנו קרן אור קטנטנה וחביבה – טו באב, חג האהבה. היות והוא נקבע על פי התאריך העברי, הוא נודד באזור זמן זה והשנה הוא חל בסוף חודש יולי.
אז למי מביניכם שרץ/ה לאהוב בעיניים עצומות בכל טו לחודש אב, ומעוניין/ת גםלהשכיל ולהבין קצת יותר על מקורות חג זה, רק אומר בקצרה שזהו חג שנחגג כחג הפיוס והאהבה בישראל. חלקנו רואים בו את הגרסה ישראלית של יום ולנטיין.
כמובן, גם אם קצת באיחור, אתם מוזמנים לנצל את מאגר הקטעים לאוהבים שנמצא באתר.

האתר עובר לאחרונה מתיחות פנים רבות. בהזדמנות זו גם רציתי לדווח לכם על שרות חדש שהתוסף לאתר: סיוע בכתיבת ברכות לאלו שלא הצליחו למצוא את מבוקשם.
חלק מהכותבים באתר נענו לקריאתי להצטרף ולהקים מאגר שיסייע אחד לשני למצוא ברכות מתאימות. אם גם אתם מוכנים לעזור וחושבים שאתם מתאימים, אנא פנו אלי במייל או דרך האתר.

לפני שנעבור לפינה של קלרה, לאלו מבינכם שמחפשים תעסוקה לימי החופש ואוהבים ליצור ולבנות, הנה כמה קישורים מומלצים שיעזרו לכם להעביר את הזמן בהנאה: http://www.finger-tips.co.il/projects/

ולכל ההורים שמחפשים את האתרים האולטימטיביים לילדים, הנה כמה קישורים ששווה לשמור: המלצות כלליותהלוללעניין

בגליון הפעם כתבתה של קלרה מהצד האחר של האהבה. צד שרובנו חווינו ולא תמיד ידענו איך להתמודד אתו אבל הוא חלק לא פחות חשוב מהחיים.
כשאני חושב על זה בשעת חמסין של חודש אוגוסט אני דווקא מדמיין פוך עבה, פיג'מה, ערמת טישויים ובגרסה אמריקאית גם "חבית" גלידה מטביעת יגון… אבל מי בכלל שואל אותנו? …

הפינה של קלרה – משבר רבע החיים
בימים האחרונים אני שומעת על יותר ויותר זוגות שנפרדים (כן, גם אני).
כמעט בכל המקרים מדובר באותה סיבה: בלבול. אחד הצדדים מתעורר פתאום ומרגיש שכלום לא יציב. העבודה לא ממצה, החברים מאכזבים ובכלליות, מצב הרוח ירוד. ואז הם מבקשים הפסקה או זמן לחשוב… ההפסקה הזו היא בדרך כלל תמידית.
יש לנו נטייה לחשוב שזה קורה רק לנו יש לנו נטייה לא להבין את אלו שזה קורה להם. אנחנו כועסים עליהם ושופטים אותם כשבעצם… הם הנפגעים בכל הסיפור. הם במשבר.

לפני מספר שנים שלחו לי קטע מאוד יפה במייל
אני ממליצה לכל מי שבמצב הזה או מכיר מישהו במצב הזה- לקרוא בעיון רב.

משבר רבע החיים:
זה כאשר אתם מפסיקים ללכת עם הזרם ומתחילים להבין שיש הרבה דברים על עצמכם שלא ידעתם ואולי אתם לא אוהבים. אתם מתחילים להרגיש לא-בטוחים ותוהים איפה תהיו בעוד שנה-שנתיים, אבל אתם נבהלים בגלל שאתם בקושי יודעים איפה אתם עכשיו. אתם מתחילים להבין שאנשים הם אנוכיים, שאולי החברים האלה, שחשבתם שכל כך קרובים, הם לא בדיוק האנשים הכי מדהימים שפגשתם, ושהאנשים שאיבדתם קשר איתם הם החשובים יותר.
מה שאתם לא מבינים, זה שהם מבינים את זה גם, והם לא באמת קרים, אדישים, רעים או לא-כנים, אלא מבולבלים כמוכם. אתם מסתכלים על העבודה שלכם וזה אפילו לא קרוב למה שחשבתם שתעשו, או שאולי אתם מחפשים עבודה ומבינים שתהיו חייבים להתחיל מהתחתית, אחרי שהתקדמתם יפה במשך שלוש שנים וצברתם את הכבוד שלכם, וזה מפחיד אתכם. הדעות שלכם התחזקו.
אתם רואים מה אחרים עושים ומוצאים את עצמכם שופטים אותם יותר מתמיד בגלל שלפתע אתם מבינים שיש לכם גבולות מסוימים בחיים ומוסיפים לעצמכם עוד ועוד דברים לרשימה של מה מקובל ומה לא. רגע אחד, אתם חסרי בטחון, ובשני, בעלי בטחון. אתם צוחקים ובוכים בכוח הגדול ביותר בחייכם אי פעם. אתם מרגישים לבד, מבולבלים.
פתאום, השינוי הוא האויב ואתם מנסים להיתפס בעבר של חייכם היקרים, אבל מיד מבינים שהעבר מתרחק עוד ועוד, ואין מה לעשות חוץ מלהישאר איפה שאתם או לזוז הלאה. הלב שלכם נשבר ואתם תוהים איך אדם שאהבתם כל כך יכול להרע לכם כל כך, או שאתם שוכבים במיטה ותוהים למה אתם לא יכולים לפגוש אדם הגון מספיק שתרצו להכיר יותר לעומק. או אולי אתם אוהבים אדם אחד אבל אוהבים אדם אחר באותו הזמן ולא יכולים להבין למה אתם עושים את זה, כי אתם לא אנשים רעים. סטוצים והכרויות שטחיות מתחילים להיראות זולים. להשתכר ולהתנהג כמו אידיוט מתחיל להיראות פאתטי. אתם עוברים אותם רגשות ואותן שאלות שוב ושוב, ומדברים עם החברים שלכם על אותם נושאים שוב ושוב כי אתם לא יכולים להחליט. אתם מודאגים מהלוואות, מכסף, מהעתיד, ומליצור לעצמכם חיים… ולמרות שלנצח במרוץ יהיה נפלא, כרגע אתם רוצים להיות מתחרים קודם…

מה שאתם לא מבינים בהכרח הוא שכל מי שקורא את זה מזדהה.
אנחנו בתקופה היפה ביותר בחיינו, ובגרועה ביותר, מנסים בכל הכוח להבין את כל העסק.

שלחו את זה לחבריכם בני העשרים פלוס, אולי תעזרו למישהו להבין שהוא לא לבד במצב הזה של הבלבול הכי חשוב ? שלא תוותרו אל תחכו שזה יעבור , פשוט תילחמו במצב הזה ותמצאו את הדרך שהכי נכונה לכם.

בהצלחה,
קלרה נתן.
claran@zahav.net.il

עד כאן גליוננו להפעם.
לקראת סיום, אני פונה אליכם, הגולשים, בשתי בקשות:

מכירים את הלוגו של גוגל בימים מיוחדים? למי שלא מכיר, בימים אלו, הלוגו של גוגל מעוצב באופן מיוחד ולרוב הומוריסטי.
באותה צורה ועל מנת להוסיף צבע ועניין לאתר ברצוני להציג את הלוגו של אתר הברכות הישראלי בצורה שובבה ומעניינת בחגי ישראל ובמועדים. מי מביניכם שמבינים קצת בגרפיקה (פוטושופ, פריהנד ושאר ירקות) מוזמן לשלוח אלי לוגו מעוצב עבור מועד או כמה מועדים ואם הוא יתאים, אעלה אותו לאתר ביום המיועד. קרדיט כמובן יינתן ליוצרים וקישור לאתר היוצר, אם קיים. לוגואים נבחרים יוצגו גם כן באתר. הלוגו צריך להזכיר בעיצובו את הלוגו הקיים – מגן דוד שמורכב מלב אדום ומשולש כחול.

בנוסף האתר מתכנן לפתוח בקרוב אפשרות לשליחת ברכות קצרות בהודעות טקסט. לפיכך כל מי שיש לו חמשיר או ברכה קצרה עד ארבע שורות, מוזמן לשלוח אלי (support@brachot.net).

נשמח לקבל תגובות לגליון זה ובכלל על האתר.
להתראות בחודש הבא, ועד אז אשמח לראות אתכם באתר הברכות הישראלי.

אוריאל

השאר תגובה